Tikslas - valstybės pastangomis remti ir stiprinti viduriniąją išsilavinusią socialinę klasę.  

(Dėstytojai, mokytojai, gydytojai, policininkai, socialiniai darbuotojai, mokslininkai, smulkieji ir vidutiniai verslininkai etc.)

 

Priemonės: 

a) Mokesčių lengvatos, b) valstybės atlyginimai, c) moralinė parama, d)  pagarbos skatinimas.

Tikslo prasmė: 

Stipri vidurinioji klasė - savo kuriamais produktais ir perkamąja galia - turtina visą visuomenę.

Todėl, siekiama:

Didinti atlyginimus mokytojams ir pritraukti protingesnius mokytojus ir ypač - vyrus. Iki  3 - jų kartų, pavyzdžiui. Finansavimo šaltiniai - atsisakymas trinkelių,  tipo Valdovų rūmų, kitų pinigų plovimo projektų  ir panašiai. Lengvatos verslams, kurie investuotuoja į darbuotojų apmokymą. (Sąrašą specialybių?)

 ( Logika - Pasiturintys mokytojai yra labiau gerbtini ir savo pavyzdžiu skatina  siekti mokslo.  Plius - mokslo žinios ir kūrybiškumas  kuria išmanesnius ir pelningesnius verslus.)

Konkretus mokesčių lengvatų įgyvendinimas, remiantis Vokietijos,  Anglijos ir kitų šalių praktika, sudarant sąlygas daugiau uždirbti  atitinkamoms viduriniosios klasės grupėms. 

 

Sodros mokesčio mažinimas. (Tyrimai ir palyginimai su kitomis valstybėmis.)  Verslų pensijų fondų sistemos sukūrimo tyrimas ir pasiruošimas įgyvendinimui.

Pajamų progresinių mokesčių įvedimas, bet labiau mažinant mažiau uždirbantiems ir visai neapmokestinant iki tam tikros ribos kaip pvz., (Anglijoj) JK.  (10 tūkst. eurų per metus?)